Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy warto zrobić ozonowanie pojazdu?
Na pewno każdy woli, aby jego auto było czyste i żeby przebywanie w nim nie kojarzyło się z zapachem nieświeżości. Dlatego też pojazdy są często sprzątane i odkurzane. Niestety niekiedy nie można osiągnąć stanu idealnej i pachnącej czystości. Dzieje się tak, bo zwykłe, standardowe czyszczenie dotyczy tylko wierzchnich warstw tapicerki i podsufitki. Rozwiązaniem bywa wtedy ozonowanie. Czym ono jest i kiedy warto je przeprowadzić?
Co to jest ozonowanie w przypadku wnętrz samochodów?
Ozonowaniem nazywa się jedną z metod dezynfekcji. Na początku stosowana była do odkażania pomieszczeń, jednak okazało się, że również świetnie nadaje się do odświeżania wnętrz samochodów. Ozon to inaczej trójatomowy tlen. Tak się składa, że jego skuteczność w neutralizowaniu wszelkich drobnoustrojów jest o wiele większa niż w przypadku działania substancją dezynfekującą, jaką jest chlor.
Ozonowanie wnętrz samochodów przeprowadza się, wykorzystując specjalne ozonatory, które można nabyć w miejscach takich, jak BITOM. Do swego działania nie potrzebują one żądnych innych, pomocniczych urządzeń. Ozonator to urządzenie, które w warunkach pełnej kontroli, wykorzystuje naturalne procesy powodujące powstawanie ozonu. Niekiedy do tego wykorzystywane jest promieniowanie UV. Proces ozonowania wnętrza pojazdu polega na wstawieniu tam ozonatora, szczelnym zamknięciu drzwi i okien i nastawieniu klimatyzacji na tryb obiegu zamkniętego.
Które elementy pojazdu mogą być ozonowane?
Niektórzy sądzą, że ozonowanie wnętrza samochodu dotyczy tylko samej klimatyzacji. Tymczasem w ten sam sposób dezynfekuje się podsufitkę i tapicerkę. Wtedy ozonator stawia się na podłodze. Istotnym faktem jest to, że generatory ozonu przez swoje działanie nie niszczą żadnych materiałów występujących we wnętrzu pojazdu. Nie zawsze natomiast można tego powiedzieć o różnego rodzaju detergentach używanych do czyszczenia samochodów.
Kiedy warto ozonować wnętrze samochodu?
Ozonowanie wnętrza pojazdu można przeprowadzić w wielu sytuacjach. Przede wszystkim warto postawić na zdrową, sterylną atmosferę w miejscu, gdzie spędza się sporo czasu. Dotyczy to nie tylko osób chorych na alergię, ale także zdrowych, które nie chcą mieć takich problemów w przyszłości.
Dobrze jest regularnie ozonować samochód, gdy często podróżują nim dzieci. Rozsądnie jest również przeprowadzić ten zabieg w przypadku zakupy pojazdu z tak zwanej „drugiej ręki”. Można także zrobić to w przypadku przeznaczenia samochodu na sprzedaż. Dla swojej wygody i zdrowia warto robić ozonowanie wnętrza auta zaraz po sezonie zimowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana