Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie zderzaki stosuje się w samochodach terenowych?
Zderzaki w pojazdach to nie tylko ozdoba nadwozia, ale też praktyczne rozwiązanie, chroniące ważne podzespoły auta przed skutkami kolizji czy wypadku. W artykule przypominamy, po co jeszcze stosuje się zderzaki w samochodach. Piszemy, czym są zderzaki stalowe do aut terenowych i jakie pełnią funkcje oraz podpowiadamy, dlaczego warto zakupić używany zderzak.
Jakie funkcje pełni zderzak?
Zderzaki to elementy samochodów, które w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo, ale też na estetykę pojazdu. Chronią zarówno kierowcę i pasażera, jak również innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych czy rowerzystów. Specjalnie wyprofilowany kształt oraz optymalna sztywność materiału pozwalają na odpowiednie absorbowanie sił powstających podczas zderzenia z różnymi przeszkodami. Zderzaki samochodowe skutecznie minimalizują szkody wyrządzone podczas stłuczek czy kolizji, szczególnie przy niewielkiej prędkości poruszania się pojazdu. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że wraz ze wzrostem prędkości te cechy ochronne zderzaków mają coraz mniejsze znaczenie.
Czym wyróżnia się zderzak stalowy typu off-road?
Zderzaki metalowe to trwałe i solidne konstrukcje przeznaczone do samochodów terenowych, z napędem 4x4. Wykonanie z wytrzymałej blachy o grubości 4-5 mm chroni pojazd podczas zderzenia z przeszkodą w terenie. Poza tym, takie wykonanie pozwala również na bezpieczny montaż wyciągarki. Przed zakupem zderzaka typu off-road należy się upewnić, czy samochód posiada odpowiednią homologację. Teoretycznie, istnieje możliwość homologacji samego orurowania (jest to dopuszczalne), a auta po takich modyfikacjach przechodzą badania techniczne i kontrole na drogach. Jednocześnie, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nieścisłości formalne związane z homologacją mogą mieć przykre konsekwencje w przypadku kolizji lub wypadku z pieszym.
Czy warto inwestować w używane zderzaki?
Zakup używanych części samochodowych cieszy się spora popularnością. I nic dziwnego, ponieważ podzespoły, które nie wpływają na sprawność techniczną auta można bez obaw nabywać z tzw. drugiej ręki. Przykładem takiego elementu są właśnie zderzaki. Szeroki wybór produktów tego typu oferuje firma HCU Transport – hurtowa sprzedaż zderzaków samochodowych. Przedsiębiorstwo dostarcza też innych części samochodowych, takich jak np. błotniki, listwy progowe czy klapy bagażnika.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana