Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co robić, gdy auto nie nadaje się już do jazdy?
Auto po długoletniej eksploatacji bądź takich, które uczestniczyły w wypadku drogowym czy poważnej kolizji, niekiedy nie opłaca się już naprawiać, bo ewentualne koszty reperacji znacznie przewyższają ich wartość. Na szczęście, jest kilka sposobów na to, jak można spożytkować takie samochody, które nie nadają się do jazdy po drogach. W artykule piszemy, jak zagospodarować wrak auta.
Sprzedaż pojazdu na części
Auto, które z powodu złego stanu technicznego nie nadaje się do poruszania po drogach, można sprzedać. Na rynku wtórnym znajdziemy zarówno kupców zainteresowanych całym pojazdem, jak i poszczególnymi częściami. Często znacznie bardziej opłaca się sprzedać poszczególne podzespoły, jednak należy uwzględnić czas, jaki będziemy musieli poświęcić na ich demontaż i wystawienie kolejnych ofert na portalach ogłoszeniowych. Poza tym, nie unikniemy też odpowiadania na dziesiątki wiadomości czy telefonów. Trzeba również przygotować się na spotkania z potencjalnymi klientami. Wszystkie te czynności są dość czasochłonne. Alternatywą jest sprzedaż zaufanemu mechanikowi lub innemu specjaliście. Auto można też oddać do skupu. Wycena samochodu w takich punktach zależy przede wszystkim od stanu pojazdu, ale też np. od miasta, w którym działa dana firma. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musimy się martwić o wyżej wymienione działania związane z bezpośrednią sprzedażą. Jedną z firm oferujących sprzedaż używanych części zamiennych jest TAJLA.PL.
Przeczytaj również: Kiedy oddanie auta do skupu jest najlepszą opcją?
Złomowanie samochodu
Jeśli przez dłuższy czas nie udaje nam się sprzedać niesprawnego auta, warto pomyśleć o kasacji samochodu. Skorzystanie z usług auto szrotów to nie tylko sposób na zagospodarowanie wraku pojazdu i dodatkowy zarobek. Po uzyskaniu zaświadczenia o złomowaniu i wyrejestrowaniu auta, można się udać do ubezpieczalni w celu odzyskania części wpłaconej kwoty za OC. Warunkiem legalnego złomowania jest przedłożenie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym m.in.: dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych czy karty pojazdu. A co dalej dzieje się z takim samochodem? Przedsiębiorstwa zajmujące się złomowaniem pojazdów dokonują demontażu. Te podzespoły, które nadają się do powtórnego użytku są odsprzedawane, a niektóre materiały mogą zostać powtórnie wykorzystywane np. w różnych procesach przemysłowych. Części i substancje niebezpieczne oraz te, których nie da się już spożytkować są utylizowane zgodnie z zasadami ochrony środowiska.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana